Історія нашої школи


/Files/images/in_20130523170527_7.JPG

Земську школу відкрито 1876 р., де навчалося 30 хлопчиків і 8 дівчаток. Школа починала заняття після закінчення польових робіт, вчили грамоти, рахунку і закону божому. У 1898 р. в селі почала працювати церковно-приходська школа, в 4-х групах якої було 164 учні. Навчали 3 вчителі. Навчання в школі не було обов’язковим.
Відбувалися зміни в історії суспільства. Значна увага приділялася народній освіті. В повоєнні часи, після громадянської війни у Мостівській трудовій школі в трьох класах було 150 учнів. У 1921 р. було відкрито інтернат на 35 дітей і сформовано 4 класи, з якими працювали 3 вчителя. Один день на тиждень було відведено на організацію культурно-просвітньої праці, збори, лекції, музичні заняття. Вивчали українську мову, історію, географію України. Але значна кількість дітей школу не відвідувала, бо на учнів покладалися обов’язки помічників по господарству дома.
/Files/images/malyunki/IMG_0006.jpg У 1927р. школа стала семирічною. В селі також праювала початкова єврейська школа. 15 квітня 1921 р в будинку поміщика Ерделі, після ремонту відкрилася сільського-господарська школа, де можна було одержати спеціальність агротехніка.
Першими вчителями цього часу були Городецька О.В., Зубочевська Є.В. Кіпняк С.А., Кіпняк М.Ф.
З серпня 1930р. початкова освіта для учнів була обов’язкова. Вже з 1932-33р. кількість дітей 8-10 років, які відвідували школу, зросла на 98%.
З 1932 р. затверджена структура школи початкова, неповна середня, середня. Всі школи починали навчання 1 вересня, тривалість уроку 45 хв., учні складали іспити, впроваджена п’ятибальна система оцінювання знань учнів.
В кінці 30-тих років було відкрито Будинок піонерів в Мостовому. В ньому працювали гуртки шаховий, стрілецький, драматичний, натуралістів. Керівники гуртків проводили змагання, виставки, виступи художньої самодіяльності. Активними членами гуртків були : Федоров Євгеній, Тютюник Григорій, Панченко. Традиційними стали зустрічі Новорічної ялинки.
У 1938 р. відбувся перший випуск учнів Мостівської середньої школи.
До війни було чотири випуски. Серед випускників Житніченко Іван, Бабурін Володимир, Альпер Ісаак, Кисиленко Іван, Кубряк Василь (загинули на фронті). Вчителями школи працювали такі її випускники: Косікова Тетяна, Геліо Олена, Альпер Раїса, Бірман Маня.
Чимало із них згодом стали науковими працівниками, вчителями, інженерами, лікарями, офіцерами, спеціалістами в промисловості та сільському господарстві. Так, Слободинюк Василь, в післявоєнні роки довгий час працював редактором одеської газети «Чорноморська комуна». Нікулін В.В, в 1939р. після випуску Одеського університету, працював істориком у школі.
21 червня 1941р. відбувся випускний вечір у школі, це був останній мирний день. В роки Великої Вітчизняної війни сотні учнів школи хоробро боролись за незалежність своєї Батьківщини. Серед них: генерал-майор Щербенко В.І, Герой Радянського Союзу Кисиленко І.Р, і хоробра розвідниця О. Бежан.
5 серпня 1941 р. Мостове було окуповано німецькими військами. Під час окупації працювала початкова школа. Окупація тривала 965 днів. 29 березня 1944 село Мостове було звільнено від німецьких окупантів. І з 1 вересня школа знову запрацювала, переживаючи нелегкі часи відродження. Після призначення директором школи Колісніченка М.М. якість роботи школи змінилась на краще. В школі активно працювали Комсомольська та Піонерська організації. Серед вчителів відзначилися: Зубачевська Є.В., Кіпняк С.А., Пройденко Г.А.
З 1947р. школа почала розширюватися, кількість учнів почала збільшуватись. У 1951р. відбувся перший випуск 10 класу після війни, школу закінчило 11 учнів. Серед них:
Шульгін М,С, закінчив Гідрометеорологічний інститут, працював на Сахаліні, збирався вийти на пенсію і жити на Україні, але під час останнього польоту метеозйомки і метеодосліджень літак загубився в океані, загинув.
Крачун В.А, закінчив гідротехнічний інститут, працював на Донбасі.
Білоногова В,М, вчителька математики в Миколаєві,
На жаль цих людей вже нема серед нас, та світла пам'ять про них залишається в наших серцях.
З 1958 р. учні почали випускати фотогазету «Життя школи». Це був своєрідний літопис сільської школи. Також, знімали вузькоплівкові кінофільми, які висвітлювали роботу виробничої бригади, участь учнів у суспільно корисній праці. До цієї роботи була залучена значна кількість учнів, а керували цією роботою вчитель фізики Мінченко А.Ф., вчитель праці Кравченко М. В, лаборант школи Харсекін В. П.. Вона була важлива не тільки для однієї школи. Досвід цієї роботи узагальнено і висвітлено в буклетах, виданих Миколаївським відділом освіти, на республіканських педагогічних читаннях школа була представлена доповідями з досвіду роботу. Відзначено срібною медаллю ВДНГ, і бронзовою медаллю ВДНГ України, а Мінченко А,Ф. удостоєний звання Заслужений вчитель України.
З 1963 р. працював директором Паньков І,Л. учасник Вітчизняної війни, вимогливий керівник, успішний вчитель історії. Якого на жаль уже немає серед нас.
/Files/images/malyunki/x_5cb71180.jpg Мостівська школа продовжувала розвиватись і розквітати у період керування нею Борисенка С.М., Голубінко Р.Г, Пастушенко С,Г,. На сьогоднішній день школою вправно керує Чорний С.В.
/Files/images/index.jpg
Багато випускників школи здобули вищу педагогічну освіту і повернулися працювати в рідну школу : Трофименко О.О, Орловська Т. В, Піньйонжик А.О, Помазунова І. В, Шуляченко С. В, Боярчук О.Г, Коніщева О. В, Шевчик Н.Г., Савченко А, В, Вагнер Л.А., Комягіна Н. А, Швець І. В, Пашковська О. В.
/Files/images/malyunki/Фото510.jpg/Files/images/malyunki/Фото512.jpg
З 27.08.2013 року відбулась реорганізація Мостівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в Мостівський навчально - виховний комплекс "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"
Зараз у НВК в 17 класах навчаються 282 учні і 50 вихованців,заняття з якими проводять 30 вчителів та вихователів. Школа має добре обладнаний комп’ютерний клас, фізичний та хімічний кабінети, майстерню по обробці деревини та металу, спортивний майданчик, дослідну ділянку, тир, спортивний зал.
/Files/images/Фото1145 - копия.jpg
Найбільшою цінністю Мостівської школи є її учні. За період з 1951р по 2014р школу закінчило понад 3000 учнів, з них 43 медалістів. Багато з них стали прекрасними спеціалістами, шановними людьми, які відзначилися культурою і щирим, добрим серцем. Ці люди працюють у села, районі, області, нашій державі.
Кiлькiсть переглядiв: 1606

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.