Підписатися на RSS

Гурток "Українська народна іграшка"

/Files/images/gurtkova_robota/nkora/Рисунок1.png

Національно-культурне відродження України передбачає зростання ролі процесу виховання підростаючого покоління на основі народних традицій, народної культури, оволодіння технікою народних ремесел.

Заняття в гуртку народної іграшки виховують у дітей почуття національної самосвідомості, любові до своєї країни і рідного краю, залучають гуртківців до активної праці, прищеплюють повагу до народного мистецтва. Вміння помічати й розуміти прекрасне, цінувати його, створювати своїми руками витвори мистецтва, збагачують духовний світ дітей.

Під час роботи з іграшками в учнів розвиваються старанність, працьовитість, фантазія, творча уява, прищеплюються акуратність, послідовність, формується творче відношення до праці, виробляються певні

навики та вміння, які можуть знадобитися в житті.

Мета програми:формування компетентностей особистості засобами

колективу народної іграшки.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

1. Пізнавальної, що забезпечує ознайомлення з поняттями та знаннями, які

стосуються народної творчості.

2. Практичної, що сприяє оволодінню навичками виготовлення різноманітних виробів.

3. Творчої, що забезпечує формування творчих здібностей.

4. Соціальної, що сприяє вихованню дбайливого, шанобливого ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку; популяризації народних промислів.

У гуртку займаються діти віком від 8 до 10 років.

Програма гуртка містить теоретичну й практичну частини. Для реалізації теоретичних завдань використовуються розповідь, яка супроводжується показом репродукцій, бесіда з оглядом іграшок та аналізом їхніх конструкцій.

Практична робота включає замальовку моделі іграшки, заготовку лекал, підбір матеріалу, з якого буде виготовлятися іграшка, розкрій тканини,

зметування, шиття деталей, заповнення форми наповнювачем, з'єднання деталей та оздоблення іграшки.

Для виконання особливо складних робіт і в період підготовки до виставок дитячих робіт проводяться індивідуальні заняття для найбільш обдарованих дітей.

Програма гуртка «Українська народна іграшка» початкового рівня, І року навчання, розрахована на 144 години на рік із розрахунку 4 годин на тиждень.

Протягом першого року навчання гуртківці здобувають навички художньої творчості, уявлення про пропорції, виразність форм, засвоюють види швів, основні технологічні процеси виготовлення іграшки, послідовність виконання окремих операцій в її створенні та оформленні. Заняття початкового рівня навчання мають на меті навчити дітей робити прості анімалістичні іграшки. Для цього вони вчаться правильно замальовувати моделі, підбирати та розкроювати тканину, оздоблювати свою роботу. Діти вивчають властивості матеріалів, з яких виготовляється найпростіша іграшка (тканина, солоне тісто, папір, пластик, нитки), оволодівають прийомами й методами роботи з матеріалами та інструментами, дотримуватися у своїй роботі правил техніки безпеки.

На початковому рівні гуртківці знайомляться також з історією виникнення фольклорної іграшки, а також із розвитком народних промислів, пов'язаних з виготовленням іграшки.

Для виконання складних композицій можна використовувати колективну роботу. Ця форма організації праці дозволяє ефективно виконувати трудомістку роботу, згуртовує дітей, надихає їх до творчості, викликає бажання змагатися один з одним і допомагати товаришу. Вихованці гуртка беруть активну участь у різноманітних конкурсах і виставках різного рівня. Дуже корисними є екскурсії у музеї, зустрічі з народними умільцями.

Програма інтегрує знання гуртківців з історії та народознавства.

Кожен розділ програми сприяє вирішенню основних завдань підготовки вихованців з урахуванням їхніх здібностей і має власну цільову направленість.

Адаптовану програму складено згідно програми «Іграшка» (Збірник програм з позашкільної освіти. Художньо-естетичний напрям. Випуск 2. 2009рік. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України. Київ. «Грамота» стор.127). Навчальна програма початкового рівня першого року навчання (віковий склад дітей – 8-10 років), розрахована на 4 години на тиждень, 144 годин на рік. Кількісний склад дітей в гуртку 10 - 15 вихованців.

На заняттях гуртка

/Files/images/gurtkova_robota/nkora/DSC07662.JPG

/Files/images/gurtkova_robota/nkora/DSC07660.JPG

/Files/images/gurtkova_robota/nkora/DSC07664.JPG

/Files/images/gurtkova_robota/nkora/DSC07661.JPG

/Files/images/gurtkova_robota/nkora/DSC07838.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1190

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.