Всеукраїнський проект «Вчимося жити разом» стартував у загальноосвітніх закладах Доманівського регіону/Files/photogallery/Svetlana1.png

19 жовтня 2017 року районним методичним кабінетом Доманівського освітнього центру та відділом освіти, молоді та спорту виконавчого органу Мостівської сільської ради проведено спільний семінар вчителів основ здоров’я та керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів з проблеми «Реалізація компетентністного підходу до навчання учнів через реалізацію проекту «Вчимося жити разом». Засновниками проекту є Європейський Союз (ЄС) та Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ). Метою впровадження проекту є навчання життєвих навичок ефективного спілкування, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем і конфліктів. Курс полягає в тому, щоб досягти позитивних змін у знаннях, уміннях і навичках, сприятливих для розбудови миру. Основою проекту є проведення серії тренінгів в ході вивчення курсу «Основи здоров’я» з 1 по 9 клас та проведення класних годин у 10-11 класах. На семінарі учителі познайомилися з проектом, його основними завданнями, навчально-методичним забезпеченням. Практична частина семінару складалася із реєстрації вчителів на порталі превентивної освіти та ознайомлення з тематикою 5 модулів, які вивчаються під час проходження онлайн-курсів для отримання севідповідного сертифікату.

Всеукраїнський проект «Вчимося жити разом» у Доманівському регіоні буде впроваджуватися у кожному навчальному закладі./Files/photogallery/загружено.png

Упровадження тренінгового курсу "Вчимося жити разом" - перший та дієвий крок до упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

По-перше, забезпечує компетентнісний підхід, бо дає можливість дітям

- здобувати нову інформацію в ігровій формі вільного спілкування;

- використовувати свої знання у процесі моделювання близьких до дітей життєвих ситуацій.

Діти привчаються до вільного висловлювати своїх думок, своїх почуттів, не боячись помилитися.

Для кого цей курс?

Онлайн курс з методики розвитку соціальних навичок у дітей і підлітків «Вчимося жити разом» призначено насамперед для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, які викладають предмет «Основи здоров’я» у 1-9 класах та/або проводять виховні години у 10-11 класах в рамках чинних стандартів для початкової, основної та старшої школи.

Починаючи з 2018/2019 навчального року, цей курс може використовуватися вчителями початкових класів для підвищення кваліфікації з методики розвитку соціальних навичок для освітніх галузей «Соціальна і здоров’язбережна» і «Громадянська та історична», які передбачені концепцією і проектом стандарту початкової освіти Нової української школи.

Он-лайн курс буде корисним для всіх бажаючих підвищити свій рівень компетентності з методики розвитку соціальних навичок у дітей і підлітків віком від 6 до 17 років.

Обсяг онлайн курсу

30 академічних годин

Авторський колектив

Онлайн курс розроблено громадською організацією «Здоров’я через освіту» за участю представників Інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО) з 24 областей України та м. Києва, у партнерстві з МОН України і Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Особливості підготовки педагогів з методики викладання курсу «Вчимося жити разом»

Підготовка вчителів до викладання курсу «Вчимося жити разом» у 1-9-х класах здійснюватиметься інститутами післядипломної педагогічної освіти (ІППО) в рамках підготовки вчителів з предмета «Основи здоров’я» та в рамках курсів з виховної роботи для викладання у10( 11) класах.

Починаючи з 1 грудня 2017 року, ІППО рекомендується здійснювати підготовку вчителів за двокомпонентною моделлю, складовими якої є дистанційне та очне навчання.

Дистанційна підготовка здійснюється самостійно шляхом проходження онлайн курсу «Вчимося жити разом» (розвиток соціальних навичок у курсі предмета «Основи здоров’я»). Курс доступний для бажаючих у тестовому режимі на Порталі превентивної освіти http://autta.org.ua

Що ви отримуєте у разі проходження онлайн курсу?

У разі успішного проходження онлайн курсу зареєстрований користувач(ка) автоматично отримає відповідний сертифікат.

Сертифікат має унікальний номер і містить ПІБ, під якими користувач(ка) зареєструвався(лася).

При цьому уповноважені представники ІППО, починаючи з 1 грудня 2017 року, матимуть доступ до повного реєстру педагогічних працівників області, які дистанційно пройшли онлайн курс.

Реалізація другої компоненти – тренінг практичних навичок – здійснюється на базі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти за окремими тренінговими програмами, з урахуванням сертифікату про проходження онлайн курсу.

Формати навчання за курсом

Ви маєте можливість обрати будь який зручний для вас формат навчання за матеріалами дистанційного курсу:

  • онлайн формат – за наявності підключення до мережі Internet
  • автономний формат ‑ можливість завантаження курсу на ваш комп’ютер і навчання без підключення до мережі Інтернет. Функція підсумкового тестування недоступна.
  • друкований формат ‑ можливість роздрукувати будь-яку тему, модуль чи весь курс у книжковому форматі.

Зміст онлайн курсу

Модуль 1. Вступ. Роль освіти в адаптації тимчасово переміщених осіб

Модуль 2. Тренінговий курс «Вчимося жити разом»

Модуль 3. Методологія викладання курсу «Вчимося жити разом»

Модуль 4. Етапи психосоціального розвитку дітей та молоді

Модуль 5. Етапи формування психосоціальних компетентностей (життєвих навичок) учнів

Як працювати над курсом і отримати сертифікат

Детальну інструкцію можна переглянути та завантажити

Як користуватися форумом

Для користувачів курсу створено спеціальний форум, де можна ознайомитися із запитаннями інших користувачів та відповідями на них або поставити власні запитання. Детальну інструкцію щодо реєстрації та використання форуму можна завантажити

Кiлькiсть переглядiв: 773

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.