Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) – добровільне тестування осіб, щопроходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.
Тести пробного ЗНОвідповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання, укладаються Українським центром оцінювання якості освіти і є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основної сесії ЗНО.
Відповідно донаказуУкраїнського центру оцінювання якості освіти від 12 жовтня 2018 року №154 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році» кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих у той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком.
Графік проведення пробногозовнішнього незалежного оцінювання
Дата | Предмет |
---|---|
16 березня | українська мова і література |
23 березня | історія України,математика,біологія,географія,фізика,хімія,англійська мова,іспанська мова,німецька мова,французька мова |
Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (з урахуванням реєстраційних даних учасників пробного ЗНО).
Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.
Вартість одного тестування для одного учасника складає134 грн.
Вимогищодо реєстрації осіб для участів пробному зовнішньому незалежному оцінюванні в 2019 році
Реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО проводитиметься з08до 31 січня 2019 року.
НасайтіХерсонського регіонального центру оцінювання якості освітиздійснюватиметься реєстрація учасників пробного ЗНО, що проживають: Херсонська, Миколаївська області, Автономна Республіка Крим, м. Севастополь. Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.
Правилареєстрації учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року
Для реєстрації необхідно:
УВАГА!Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.
Звертаємо увагуна те, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
У зазначений у запрошенні-перепустці день та час потрібно з’явитися на пункт пробного ЗНО.
Перед початком пробного ЗНО учасник повинен пред’явити такі документи:
Результати пробного тестуваннявизначатимуться за допомогою спеціального сервісу«Визначення результатів пробного ЗНО»,посилання наякий буде розміщено на нашому сайті в"Особистому кабінеті учасника ПЗНО".
Для визначення результатів учасникам пробного ЗНО буде необхідно ввести відповіді (використовуючи власний бланк відповідей тієї чи іншої сертифікаційної роботи пробного ЗНО) до вище зазначеного сервісу в терміни:
Оголошення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання:
Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.
Міністерство освіти і науки спільно з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus представляють повний цикл безкоштовних онлайн-курсів з підготовки дозовнішнього незалежного оцінюванняз математики, української мови і літератури та історії України.
Вони мають допомогти учням закріпити набуті шкільні знання, дізнатись нове у цікавій та доступній формі, пройти тестування й потренуватись перед ЗНО. Всі курси відповідають державній програмі зовнішнього незалежного оцінювання та містять необхідні матеріали, які доступні для всіх, незалежно від соціального статусу, фінансових можливостей, територіального розміщення. Насамперед, курси орієнтовані на учнів і випускників, які проживають на тимчасово окупованій території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей і не мають змоги самостійно підготуватися до ЗНО.
Курси стануть у пригоді також учням 7-10 класів, які опановують сучасну програму з Української мови та літератури, Історії України та Математики, викладачам для використання у «змішаному форматі» під час занять, батькам, які бажають разом із дітьми поновити знання.
«Під час підготовки цих курсів ми, передусім, орієнтувалися на тих, хто з об'єктивних причин не має доступу до якісної освіти, а значить отримує менше можливостей підготуватись до складання ЗНО. Йдеться про дітей з окупованих та непідконтрольних територій, школярів, що навчаються на екстернаті, а також учнів з сільської місцевості. Однак, без сумніву, вони будуть корисними і цікавими для всіх, хто займається підготовкою до тестування», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.
Курс «Математика. Підготовка до ЗНО» дасть можливість закріпити знання з базового шкільного курсу математики. Теми викладаються послідовно та максимально адаптовані для того, щоб учень легко та без сторонньої допомоги міг засвоїти їх.
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.